Németh Gábor: ESCRS 2017 - beszámoló

12 év után újra Lisszabonban rendezték az ESCRS kongresszusát, több mint 9000 résztvevővel. A számtalan egymással párhuzamosan tartott szekció, szimpózium miatt teljes képet a kongresszus mondanivalóiról szinte lehetetlen adni, néhány szubjektíven választott szemelvény szolgálhat ízelítőül.

Beszámoló az Eucornea Kongresszusról

Az idén nyolcadik alkalommal rendezték meg az Eucornea kongresszust - a szaruhártya- és szemfelszíni betegségek európai konferenciáját - szokás szerint az ESCRS konferencia “előkongresszusaként”. Helyszíne Lisszabon, a hatalmas FIL Kongresszusi Központ volt, a Tejo folyó torkolatának a partján. A kongresszus most is gazdag tudományos programot kínált, ahol Európa vezető szaruhártya-és szemfelszíni betegségek specialistái - többek között Harminder Dua ...

Érdekességek az ESCRS-en elhangzottakból (2016, Koppenhága)

A gyerekkori cataracta műtétek továbbképző kurzus keretében tartalmas, pergő ritmusú előadásokat hallhattunk nagynevű előadóktól. A legtöbb gyerekkori cataracta műtétet végző szemész ma már előnyben részesíti a primeren történő műlencse beültetést a gyorsabb vizuális rehabilitáció, ill. az ismert aphakiás glaucoma elkerülése miatt. Prospektív, randomizált, kontrollált vizsgálat bizonyítja ennek a biztonságosságát. Időzítés tekintetében (amelyben ...

Gyakori kórképek – korszerű kezelések

A macula degeneráció és a szürkehályog gyakran előforduló szemészeti kórképek. A Magyar Szem­or­vos­társaság kongresszusán a Polytech Hun­ga­ria Kft. által támogatott szimpóziumon Biró Zsolt üléselnökletével e két kórkép kezeléséhez kapcsolódó egy-egy előadás hangzott el.

Gondolatok az ESCRS 2016-os kongresszusáról

A koppenhágai ESCRS kongresszus alatt egyszerre több helyszínen, különböző témákban zajlottak az előadások és szimpóziumok. A választás így igen szubjektív volt; a teljességet nélkülözve néhány téma köré csoportosítottam gondolataimat.

Benyomások az ESCRS kongresszusról (Lisszabon, 2017)

Az idei ESCRS számos kisebb-nagyobb újdonsággal szolgált. Ezek közül egyikről-másikról már most lehet sejteni, hogy hosszú távon is be fognak válni, és érdemes őket minél gyorsabban adaptálni. Más, nagy média háttérrel támogatott újdonság esetében, viszont úgy gondolom, hogy célszerű egy kicsit kivárni.

Újdonságok, gondolatok az EuCornea / ESCRS 2016. évi kongresszusáról

A 7. EuCornea és a 34. ESCRS Kongresszust 2016. szeptember 9-10 illetve szeptember 10-14 között rendezték meg a dániai Koppenhágában. A kongresszusokon elhangzottak közül kiemeltem a corneával kapcsolatos újdonságokat, amelyek két fő téma köré csoportosíthatóak. Az egyik a regenerációval, a másik a sebészi kezelés kapcsán hangzottak el.

Meghívó jubileumi ünnepségre

2016. október 14-én a Magyar Honvédség Egészségügyi Központ, Honvédkórház a Semmelweis Egyetem Oktató Kórháza és a Szemészeti Osztály köszönti Dr. Deák György Főorvos Urat 75. születésnapja és a Honvédkórházban eltöltött 50. éves jubileuma alkalmából.

Benyomások az ESCRS kongresszusról (Koppenhága, 2016)

Több előadás kapcsán is megerősítést nyert, hogy a femtosec lézerrel operáló cataracta sebészek közül a legtöbben capsulorhexis készítésére használják a lézert. Minden bizonnyal több szemsebész végezne asszisztált cappsulorhexist, ha a módszer költséghatékonyabb, és ilyen módon többek számára hozzáférhető lenne. Ebbe az irányba tett lépésként fogható fel két új tokhasítási technika, ami feltűnt a horizonton.

Elnöki köszöntő Elnöki köszöntő

Kedves Kollégák! Hadd kezdjem azzal, hogy megköszönjem mindenkinek a bizalmát, aki szavazatával megtisztelt a 2016. évi SHIOL kongresszuson lezajlott vezetőség-választáson. Mint új elnöknek, úgy gondolom, nem kell megváltanom a világot, mert egy olyan virágzó, nagy hagyományokkal rendelkező társaság vezetését kell átvennem az elkövetkező 3 évre, ahol nincsenek komoly működési problémák. Ugyanakkor, változik a világ, és bizonyos dolgok ...

<< < 1 2 3 4 5 > >>
49 találat 5 oldalon